Niepowtarzalność wzorów
Farby do jedwabiu płyną po materiale. Malowanie przypomina pracę z akwarelą; wymaga szybkości, precyzji i odrobiny szaleństwa w duszy. Każdy szal, choćby i wzorowany na uprzednio wykonanym modelu, będzie nieco inny, oryginalny i pełen artyzmu. Przy malowaniu na jedwabiu nie można się nudzić, nie da się wpaść w rutynę. Każdy szal to nowe wyzwanie.

Technika pracy
Jedwab wymaga specjalnego traktowania. Po rozciągnięciu szala na sztaludze i narysowaniu konturów specjalną substancją zwaną gutta należy odczekać 24 godziny przed przystąpieniem do dalszej pracy. Malowanie to walka z żywiołem farby, rozpływającej się po jedwabiu jak atrament w wodzie. Po nałożeniu kolorów szal musi schnąć kolejne 24 godziny. Ostatnia faza pracy to utrwalanie farb i wypłukanie gutty. Minimalny czas wykonania jednego jedwabnego szala to dwie doby!

Jedwab
Maluję na własnoręcznie szytych szalach i chustach, których brzegi obrabiane są profesjonalną maszyną typu overlock. Jedwab najwyższej klasy
sprowadzany jest z Chin; używam typu Habotai w odmianach Lekki i Średni. Habotai Lekki jest półprzezroczysty, bardzo zwiewny i lekko błyszczący. Habotai Średni to jedwab cięższy, lejący się, nieprzezroczysty i również lekko błyszczący.

Farby
Szale maluję specjalnymi farbami przeznaczonymi do jedwabiu. Używam polskiej marki o doskonałej renomie. Farby do jedwabiu nie blakną na słońcu, nie usztywniają tkaniny i nie spierają się w ręcznym praniu, przez lata zachowując intensywne barwy. 
Kreator stron www - szybka strona internetowa